VICTORINOX QHAPAQ ÑAN: EKWIPUNEK

Wyprawa Victorinox  Qhapaq Ñan do Peru to olbrzymie skrajności związane z amplitudą wysokości nad poziomem morza którym musimy podołać my i nasz ekwipunek. Wyprawę rozpoczniemy w Cusco (3400 m n.p.m.) a skończymy w Machu Picchu (2430 m n.p.m.), po drodze jednak będziemy się znajdować na wysokościach sięgających niemal 4600 m n.p.m.! Jeśli dodamy do tego fakt, że położone na pograniczu dżungli Machu Picchu od pokrytego lodowcem wierzchołka Salkantay (6271 m n.p.m.) dzieli zaledwie 18 kilometrów to otrzymamy obraz skrajnego klimatu w jakim przyjdzie nam się poruszać.

Czytaj

BEFORE IT IS GONE: VICTORINOX QHAPAQ ÑAN

Już w maju wyruszam w peruwiańskie Andy by wraz z Michałem Dzikowskim kontynuować projekt Before It Is Gone. Poznajcie szczegóły wyprawy  Victorinox  Qhapaq Ñan.

Czytaj

BEFORE IT IS GONE: CHADAR - KONIEC LODOWEJ DROGI

To tylko tak wygląda, że razem z Michałem sami jeździmy na te wyprawy. Tak naprawdę nigdy nie znaleźlibyśmy się w Indiach gdyby nie pomoc wszystkich osób, które uwierzyły, że nasz pomysł na cykl ‘Before It Is Gone’ jest równie ważny co szalony. Chcielibyśmy wam w tym miejscu podziękować 

Czytaj

CHADAR AZTORIN EXPEDITION: EKWIPUNEK

Wybór rozsądnego ekwipunku na wyprawę w zimowe Himalaje wcale nie był oczywisty. Kompletując go bazowaliśmy na naszych doświadczeniach z Nanga Parbat i zimowego przejścia Hardangervidda.

Czytaj

BEFORE IT IS GONE: CHADAR AZTORIN EXPEDITION

Before It Is Gone to seria trzech reporterskich wypraw, które wraz z fotografem Michałem Dzikowskim odbędziemy w 2017 roku. Co planujemy w ramach pierwszej z nich: Chadar Aztorin Expedition? Sprawdź!

Czytaj